Dzień Ziemi

"Planeta kontra plastik“ - to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.
IMG 4680Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również podnazwą Światowy Dzień Ziemi lub DzieńIMG 20240419 WA0017 Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. W tygodniu poprzedzającym Dzień Ziemi w naszej szkole odbyło się wiele działań związanych z propagowaniem haseł dotyczących ochrony naszej planety. Wielu nauczycieli włączyło się w organizację tych działań:  lekcje geografii i lekcje wychowawcze były poświęcone zagadnieniom związanymi z Dniem Ziemi:
– została stworzona fotobudka, w której uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Ziemią,
– przez uczniów 7 klas została opracowana mapa z pomnikami przyrody w gminie Jelcz-Laskowice,
– zorganizowano konkurs plastyczno-ekologiczny „Planeta Ziemia moim domem” - podczas zajęć kreatywnych z chemii ósmoklasiści przygotowali gazetkę poświęconą Dniu Ziemi. Obchody Dnia Ziemi były w naszej szkole bardzo ciekawe i włączyła się w nie bardzo duża liczba uczniów.
DZIĘKUJEMY!!!
Pamiętajmy, że Ziemia to nasz dom i musimy o nią dbać.
 IMG 4692  IMG 4698  IMG 4703 IMG 4723   IMG 4733
Zespół przyrodniczy