Gminny konkurs ortograficzny klas 4-5

W dniu 11 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył Gminny Konkurs Ortograficzny, który został zorganizowany podczas obchodów dnia patrona szkoły. Uczniów biorących udział w zmaganiach z niełatwymi zasadami poprawnej polszczyzny, przywitała sama Maria Skłodowska-Curie, która z promieniującym uśmiechem życzyła im sukcesu. Wszyscy RADośnie i pełni zapału przystąpili do POLONistycznych zmagań. Uczestnicy pisali dyktando oparte na biografii patronki naszej szkoły oraz rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych.

Po dogrywce o 3. miejsce zostali wyłonieni laureaci:

• I miejsce - Dobrawa Strzelecka (PSP w Miłoszycach),
  • II miejsce - Marcelina Woźny (PSP nr 2 w Jelczu - Laskowicach),
  • III miejsce - Hanna Trojanowicz (PSP nr 2 w Jelczu - Laskowicach).

Całości konkursu przyświecały słowa Franciszka Ksawerego Dmochowskiego: “A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego - hańbą oczywistą”.

Nagrody dla laureatów i reszty uczestników konkursu wręczała p. Dyrektor Izabela Siedlecka oraz organizatorki konkursu p. Anna Pawlaczek i p. Agnieszka Mazur.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy.