Chemia - Laboratoria Przyszłości - październik 2022

Sprawozdanie z przeprowadzonej lekcji w ramach „Laboratoriów Przyszłości” przeprowadzonej przez p. Agnieszkę Nowak

Data: 18.10.2022 r.

Temat lekcji: Wskaźniki kwasowo-zasadowe.

Wykorzystany sprzęt: karta pamięci: SanDisk 256 GB oraz aparat fotograficzny Panasonic LUMIX DC-FZ82

Opis lekcji: Uczniowie w ramach zajęć sprawdzali odczyn wybranych substancji, wykorzystywanych na co dzień i w laboratorium - octu, mleka, wody, roztworu wodorotlenku sodu i kwasu solnego. Oceniali oni również zachowanie wybranych wskaźników - papierków wskaźnikowych, wywaru z czerwonej kapusty, fenoloftaleiny oraz oranżu metylowego w obecności substancji o różnym odczynie oraz różnej wartości pH. Uczniowie swoje obserwacje i wnioski umieszczali na kartach laboratoryjnych. Lekcja została uwieczniona zdjęciami wykonanymi przez uczniów.