Warsztaty ceramiczne - grudzień 2022

Klasa 6 C wraz z wychowawcą Agatą Roskosz-Stachnio wzięła udział w dwuetapowych warsztatach ceramicznych w pracowni Tutubi w Chwałowicach. Podczas pierwszego spotkania uczniowie poznali proces tworzenia glinianych ozdób, naczyń i innych przedmiotów użytkowych. Zobaczyli piec do wypalania gliny. Samodzielnie wykonali łapacze snów, figurki słoni oraz ozdoby bożonarodzeniowe. Wszystko zostało wysuszone i wypalone. Następnie dzieci wróciły do pracowni, poznały proces szkliwienia i poszkliwiły swoje dzieła. Na ostateczny efekt musiały jeszcze trochę poczekać, gdyż po wyschnięciu prace znowu trafiły do pieca.

Cierpliwość się opłaciła. Każdy zabrał do domu swoje przepiękne kolorowe arcydzieła.

Był to nie tylko czas tworzenia, rozwijania kreatywności, edukacji artystycznej, ale również czas integracji klasowej w miłej atmosferze. Uczniów czeka jeszcze poznanie słownictwa w j. angielskim związanego z tematyką artystyczną.

Na warsztatach użyto kartę pamięci SanDisk 256 GB i aparat fotograficzny Panasonic LUMIX DC-FZ82.

Dziękuję Pani Arnice Wiatrowskiej (pracownia Tutubi) za bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe.