Zwycięstwo świetlicy - listopad 2022

W listopadzie nasza świetlica wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” organizowanym w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego.

Uczniowie w wybranych przez siebie zespołach i pomocy rodziców oraz wychowawców świetlicy Pani Żanety Fortuny-Orzechowskiej i Pani Moniki Kiełbusiewicz, zaprojektowali i wykonali makiety Peronowa, miasteczka, w którym zaprezentowano bezpieczne zachowania przy terenach kolejowych np. na peronie, w pobliżu torów, przed przejazdem kolejowo-drogowym.

Przygotowane makiety należało sfotografować i przesłać do organizatora konkursu. Do tego celu posłużył nam sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zwycięska praca oraz 5 wyróżnionych w konkursie, wśród których znalazła się również jedna z prac naszej szkoły, zostały zaprezentowane na Zimowym Pikniku Rodzinnym, który odbył się 3 grudnia na terenie Dworca Głównego we Wrocławiu.