Pasowanie na czytelnika

My uczniowie klasy pierwszej PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Wszystkich wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą...

Przyrzekamy

Takimi słowami uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na czytelnika. Uroczystość pasowania na czytelnika odbyła się 27 i 28 kwietnia 2023 r. Przygotowała ją p. Barbara Rytwińska, a poprowadziła uczennica z Klubu Miłośników Książki i Biblioteki z klasy VIII a Laura Ciszek. Z tej okazji uczniowie Bernadetta Czerny, Anastazja Horobenko, Kamil Kulczycki, Izabela Łęcka, Joanna Obara, Amelia Pierzchała i Borys Piórkowski zaprezentowali inscenizację pt. „W KRAINIE CZARÓW”, która wzbudziła wiele emocji.