XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

06Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna. 13. edycja akcji (ŚDTM 2023) odbyła się 17 listopada 2023. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują innych uczniów oraz dorosłych. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania.
Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne (3 kolory)” (które opracował z córką Justyną Grabowską-Dybek). Do każdego rodzaju kart stworzył opisy gier, które pozwalają dzieciom bawić się matematyką. „Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzaminy są znacznie przyjemniejsze! Ich główną formą są losy o różnym stopniu trudności.
Każda osoba, która odpowie pisemnie w określonym czasie na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację (dyplom), za którą otrzyma ocenę cząstkową z matematyki. POWTARZAJCIE TABLICZKĘ MNOŻENIA! -możesz otrzymać pozytywną ocenę, a ponadto jej znajomość oszczędza czas rozwiązywania wielu zadań.

Koordynatorem szkolnym była pani Agnieszka Cięszczyk-Mencwal.

Do Egzaminu z tabliczki mnożenia w naszej szkole przystąpiło 329 uczniów.

Zdało 117 uczniów (to jest około 36% wszystkich zdających).

11 osobom Egzamin unieważniono.

Uczniowie, którzy zdali Egzamin otrzymali legitymacje MT EXPERT oraz ocenę cząstkową z matematyki 6.

GRATULACJE!

01  02  03  04  05  07  08